روش های بی نهایت معجزه گر و موثر برای درمان نازکی ساقه مو
داشتن موهای نازک درست مانند داشتن یک لباس ابریشمی زیبا هم میتواند یک نعمت الهی باشد و هم ممکن است ایجاد دردسر کند.موهای نازک معمولا ابریشمی و لطیف هستند اما در عین حال ممکن است دچارشکستگی و... هم شوند .
اگر نازک بودن موها یک خصلت ژنتیکی باشد تقریبا درمان آنها غیر ممکن است اما ما می توانیم مراقبت صحیح از موهای نازک را یاد بگیریم تا سلامت موهایمان را حفظ کنیم.
رژیم غذایی نامناسب هم یکی دیگر از عوامل نازکی تارمو هست روش های دیگری هم برای تقویت مو وجود دارد مثلا کوکتل تراپی مو ، پروتئینه کردن مو و ... هم روش های خانگی و هم کلینیکی میتواند تاثیر گذار باشد .


موی نازک چه مویی هست ؟
موهای نازک موهایی هستند که قطر کمی دارند اما به احتمال زیاد ، تعدادشان روی سر زیاد است . واقعیتی که شما را متعجب می کند این هست که افرادی که دارای موی نازک هستند در هر سانتی متر مربع از کف سرشان تار موهای بیشتری قرار دارد . اما به دلیل اینکه هر تار مو فضای کم تری را پُر کرده است موها عموما کم پشت به نظر می رسند . موهای نازک سبک تر هستند سریع تر از سایر موها چرب و شل می شوند موهای نازک می توانند در انواع مختلف مثل صاف ، فر و مجعد داشته باشد .


موی نازک با موی کم پشت چه تفاوتی دارد؟

موهای نازک fine موهای کم پشت thin تفاوت این دو به ضخامت و تراکم موها بستگی دارد  . موهای نازک قطر کم تری دارند و ارتباطی با تراکم موها ندارد اما موهای کم پشت موهایی هستند که تراکم موی پایینی دارند ممکن هست ضخیم باشند یا نازک ولی این اهمیتی ندارد تراکم مو در آنها پایین هست .

تقویت موهای نازک
موهای نازک ویژگی های مثبت و منفی خاص خود را دارند و خیلی از افراد ممکن است به صورت ژنتیکی با موهای نازک به دنیا آمده باشند و خود این مورد را تجربه کرده باشند . ویژگی های مثبت موهای نازک این هست که سریع تر حالت میگیرند برای حالت دادن و درست کردن آنها زمان زیادی مصرف نمی شود چرا که موها کمتر هستند معمولا سریع تر از باقی موها خشک می شوند بافت ابریشمی و لطیف طبیعی ای دارند اما از طرف دیگر ویژگی های منفی ای هم دارند یعنی ممکن هست خوب حجم نگیرند خوشبختانه با روش های درمانی زیادی می توانید پرپشتی موهایتان را تضمین کنید مثلا هیر فیلر ها، مکمل ها ، مکمل های حاوی بیوتین ، پاستیل کویین کویین و ...

تغییر رژیم غذایی
اگر چه ویژگی هایی که با آنها متولد شده اید غیر قابل تغییر به نظر می رسند اما شما می توانید سبک زندگی و عواملی که نازکی و کم پشتی موهای شمارا مورد تاثیر خود قرار میدهند را تغییر یا کنترل کنید . در ادامه با ما همراه باشید تا چند ماده غذایی که اگر در رژیم های روزانه خود بگنجانید تاثیر بیشتری میگیرید را به شما معرفی میکنیم :

۱)کلاژن:
درسته که نمیتونیم موهای خود را به سرعت ضخیم تر کنیم یا تعداد فولیکول های موها را افزایش دهیم اما حتما راه و روش هایی هستند ک از ریزش موی نازک جلوگیری نمایند شاید شما هم کلاژن را با جوانسازی پوست میشناسید بهتر است بدانید که فواید کلاژن برای مو ها هم اصلا کم نیست ! کلاژن گردش خون را بهبود می بخشد و باعث افزایش اسید های آمینه می شود که این دو مورد باعث افزایش ضخامت مو و قطع ریزش مو میشوند و در کم پشتی موهایتان تاثیر مثبتی دارد . منابع غذایی سرشار از کلاژن ؛ مرغ، سفیده تخم مرغ، مرکبات، میوه های استوایی ، مرکبات ، توت و ... هستند .همچنین شما می توانید از مکمل های کلاژن نیز استفاده نمایید .

۲)ویتامین های گروه ب:
ویتامین های ب و بیوتین فواید فوق العاده زیادی در سلامت پوست مو و ناخن هایمان دارند . غذاهای حاوی ویتامین ب اسفناج ، غلات کامل ، ماست ، تخم مرغ ، بذر کتان و ... هستند اگر در مورد اینکه دوز مناسبی از ویتامین ب را دریافت میکنید یا نه شک دارید می توانید از مکمل های ب کمپلکس و بیوتین استفاده کنید . تا از میزان بیوتین دریافتی روزانه اطمینان حاصل نمایید .

۳) دارچین :
محققان دریافته اند که دارچین تاثیر فوق العاده ای بر رشد مو دارد  . این ادویه چادویی گردش خون در کف سر را افزایش می دهد و باعث می شود اکسیژن و مواد ضروری به فولیکول مو برسد و بدین ترتیب ریزش مو کاهش می یابد . دارچین را ب نوشیدنی و غذاهای خود اضافه نمایید و علاوه براینکه موهایتان را تقویت می کنید از رنگ و بوی آن لذت ببرید .