نکاتی درباره ی مو:
موها رشته‌های بلندی هستند، متشکل از سلولهای شاخی شده که از سطح پوست بدن بیرون آمده‌اند و اندازه آنها از نظر طول و قطر بسیار متغیر است. مو به جز کف دست و پا تقریبا در تمام قسمت های بدن وجود دارد و تعداد آن ها در قسمت های مختلف بدن متفاوت است. هر مو دارای یک بخش بیرون از پوست به نام ساقه مو و یک بخش درون پوستی به نام ریشه مو است ‌‌‌؛مو از ساختمانی لوله‌ای شکل و برگرفته از اپیدرم به نام فولیکول به وجود می‌آید. ساقه مو از سه قسمت مغز، قشر و کوتیکول تشکیل شده است. مغز در مرکز مو قرار دارد و موهای نازک فاقد مغز می‌باشند. سلول های تشکیل دهنده مغز بزرگ و واکوئله بوده و به طور متوسط شاخی می‌شوند. لایه ی ناحیه اطراف مغز ،مو که ضخامت عمده مو را تشکیل می‌دهد و از سلولهای شدیدا شاخی شده و فشرده شکل گرفته اند.رنگ مو مربوط به رنگدانه‌های ملانین هایی که در سلولهای این لایه است توسط ملانوسیتهای واقع در لایه ی مو تولید و سپس به این سلولها منتقل میشود. هر چه مقدار ملانین کمتر باشد، رنگ ملانین روشن تر و بر عکس خواهد بود.سفید شدن مو به علت از بین رفتن رنگدانه ملانین در سلولهای پوستی است.

ریزش مو :
ریزش مو مشکل بزرگی نیست که نتوان آن را درمان کرد، البته برای درمان مناسب، در مرحله اول دلیل اصلی ریزش مو  را بیابید. از دست‌دادن مو و ریزش آن تا حدودی طبیعی است. کافی است دست خود را بین  موهایتان ببرید و با فشار خیلی کم یک دسته از موهایتان را بکشید. همیشه تعدادی مو در دستان می آید.طبق مطالعات علمی ریزش ۸۰ تا ۱۰۰ تار مو روزانه طبیعی است و جای هیچ نگرانی نیست ریزش موی روزانه در واقعیت کمک بزرگی به پوست سر شما برای شکل گرفتن یک چرخه سالم رشد مو است تا موهای جدید جایگزین موهای قدیمی بشوند. قسمت غمگین ریزش مو از آنجایی آغاز می‌شود که تعداد موهایی که در طول روز از دست می‌دهید بیش از مقدار طبیعی باشد. در این صورت کم کم تراکم مو از بین میرود و فرد دچار اضطراب و استرس خواهد شد. دلیل این بیماری می‌تواند از دلیل ساده و موقت (مثل کمبود ویتامین) تا دلیل های پیچیده‌تر مثل وضعیت کلی سلامتی متغیر باشد.

موهای خیس:
 زمانی که موها سر خیس هستند بسیار حساس و شکننده خواهند بود به همین دلیل هنگام شست و شو و شامپو زدن به موهای سر چنگ نزنید ،  موهای خیس خود را با برس شانه نزنید ،  موها را با حوله به طور خشن خشک نکنید ،انجام این کار ها باعث شکننده شدن مو و موخوره زدن موها میشود.
بستن مو:
  بستن موها با کش به صورت سفت و دم اسبی به هیچ وجه توصیه نمیگردد چون که  آسیب به ریشه،به طور مستقیم رخ میدهد و متاستفانه ریزش شدید مو را به همراه دارد.
  شستشوی مو:
 آب حمام برای شست و شوی موها حتما سرد باشد و به هیچ عنوان با آب گرم و داغ  شست وشو ندهید چون که باعث آسیب مستقیم به ریشه و ساقه ی مو میشود.